Аменорея след прекратяване на приема на таблетки [Експертни съвети]

Здравейте. Използвах противозачатъчни хапчета Syndi-35, а преди това две опаковки Diane-35. Основната причина бяха проблеми с акнето. Използвам ги от 1,5 години. Всеки път имах нормално кървене при отнемане. Сега реших да спра хапчетата, след което имах нормално кървене и сега все още чакам следващия период. Цикълът ми съществува вече 60 дни. Междувременно направих два теста за бременност, които бяха отрицателни. Чувал съм, че тялото на жената се държи по различен начин, след като спрем да пием хапчетата, но не знам дали отнема твърде много време. Живея в чужбина, затова исках да се консултирам преди посещението си. Много съм притеснена, защото бих искала скоро да имам деца и не искам тази ситуация да има някакъв негативен ефект върху тялото ми. Използва ли се лутеин в такива случаи или е достатъчно?

Даян и Синди, макар и да имат контрацептивен ефект, са регистрирани лекарства. Трябва да има причина, поради която са ви предписани. След спиране на лечението нарушенията се връщат. Това вероятно е случаят с вас. Съветвам ви да посетите лекар лично.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Диета-И-Хранене хранене Терминологичен речник 

Интересни Статии

add
close