Постменструално зацапване, последвано от по-ранна менструация [Експертни съвети]

На 27 години съм и редовно правя секс с партньора си. Менструацията ми приключи този месец. Имам го редовно, приблизително на всеки 28-30 дни. 4 дни след края на менструацията започнах да цапам. Оцветяването не беше обилно, с кафяв цвят и продължи около 7 дни. Загрижен за тази ситуация, уговорих среща с гинеколога. Бях прегледан повърхностно, но без ултразвук. Лекарят каза, че всичко изглежда добре, може да е хормонален дисбаланс, и ме насочи към тест за хормон в средата на менструалния цикъл. Нямах време да направя изследването, тъй като 15 дни след края на менструалния цикъл, отново имах менструация. Притеснен съм от това, защото нищо подобно не ми се е случвало досега. Бих добавил, че през целия този период наистина бях настинал, тялото ми беше отслабено и пиех лекарства. Може ли да е така и какво да направя?

Менструалните нарушения може да са симптом на заболяване, но може да са и временни, затова ви съветвам да изчакате, да следите за редовно кървене и ако все още имате нередовно кървене, върнете се при Вашия лекар.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Диета-И-Хранене Здраве Лекарства 

Интересни Статии

add
close