Хормонални хапчета и кървене - какво да правя? [Експертен съвет]

За първи път в живота си пия хормонални хапчета. И на първия блистер получих зацапване на 19-та таблетка. Взех до края, т.е.до 21-та таблетка, взех една седмица почивка, но този период продължава и е в изобилие, въпреки че вече взех 3-тата таблетка от втората опаковка. Какво трябва да направя в този случай? Ще добавя, че имам малки миоми.

Кървенето по време на използването на хормонална контрацепция е едно от най-честите усложнения на препарата. Те обикновено изчезват сами. Тъй като обаче във вашия случай те не само са склонни да намаляват, но и се засилват, трябва да посетите Вашия лекар.

Прочетете също:

Контрацептивни хапчета - видове, имена, действие

Хормонална контрацепция - ефективност на противозачатъчни хапчета, пластири и устройства

Какво прави противозачатъчните хапчета по-малко ефективни?

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Новини Терминологичен речник Психология 

Интересни Статии

add
close