Хормонална контрацепция и период [Съвет на експерта]

Здравейте. В процес съм на 3 пакета за дневна (днес взех предпоследната активна таблетка). Обикновено имах менструация с 3 плацебо таблетки (общо 4 са), но зацапването се появи тази вечер. Имам и повишена СУЕ (вчера имах контролни кръвни тестове). Взех таблетките с до 10 минути закъснение. Междувременно случайно приемах терпихол, аспирин и пиралгин - бях болен преди 2 седмици (по времето, когато вероятно беше овулация - обикновено чувствам лека болка около един от яйчниците). Чудя се как да пия хапчетата в момента. Да завършите опаковката както обикновено и да започнете следващата? И най-важното: какво би могло да означава подобна смяна на периода? Това може ли да означава, че съм бременна или нещо друго? Моля за бърз отговор, защото не знам какво да правя с таблетките и моят гинеколог в момента не ги приема.

Продължете да приемате таблетките по график. Кървенето по време на употребата на хормонални контрацептиви е усложнение от него и обикновено изчезва от само себе си. Ако това не се случи, трябва да докладвате на лекуващия лекар.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Здраве Диета-И-Хранене Регенерация 

Интересни Статии

add
close