Кървене при използване на лепенки от евро [съвет от експерт]

Използвам кръпки Evra от една година. Преди около 2-3 месеца получих менструация по време на цикъла (с 2-ри пластир) и този месец се повтори. На 2-ия ден след прилагането на 2-ри пластир също имах периоди. Какво трябва да направя в тази ситуация? Посетете лекар и сменете контрацептивите? Не мога да пия хапчета, защото напълнях много, когато ги пиех. Единственото нещо, което ми подхожда, е, че пластирите ме притесняват само с кървене и зацапване по време на цикъла. Нормално ли е?

Кървенето при използване на хормонална контрацепция са усложнения от него. Те обикновено изчезват сами. Ако това не се случи през следващия цикъл, препоръчвам ви да посетите Вашия лекар и да помислите за промяна на метода.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Wellness Новини хранене 

Интересни Статии

add
close