Периодът след прекратяване на употребата на противозачатъчни хапчета [Експертни съвети]

Здравейте! През февруари напуснах хапчетата си за контрол на раждаемостта, които пих от 15 години. Първият ми период без таблетки беше на 28-ия ден от цикъла, точно както използвах контрацепция, продължи 2 дни и зацапваше, а не кървеше. Получих още един след 28 дни, но той продължи само един ден и това също беше зацапване. Сега съм на 21-ия ден от цикъла си, боли ме долната част на корема и забелязах леко зацапване, видимо само при триене. Трябва ли да го разглеждам като период? Знам, че след толкова много години може да се случи такова различно люлеене и може да отнеме до шест месеца, докато всичко се регулира. Чудя се за зацапванията, които вместо да кървят, нормално ли е? Ще отида на гинеколог само за няколко месеца, може би всичко ще се нормализира. Моля отговори.

Зацапването е оскъдно кървене. Може да има оскъден период. Смята се обаче, че при изтегляне на таблетките продължителността на циклите и количеството кървене трябва да се върнат към предишното състояние. Моят съвет е да наблюдавате кървенето и ако има тенденция да се затегне и да стане нередовно, посетете вашия лекар.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Терминологичен речник Различно Регенерация 

Интересни Статии

add
close