Daylette хапчета и зацапване [експертни съвети]

Здравейте! Пия противозачатъчни хапчета Daylette от 7 месеца, преди месец менструалният цикъл закъсня с два дни и продължи само един ден (пиех хапчетата в този пакет редовно, без да пропускам). В опаковката, която приемам в момента, взех 16 таблетки (3 седмици) с повече от 12 часа закъснение. Днес взех 20 хапчета и започнах да оцветявам (кафяво отделяне). Трябва ли да посетя гинеколог, това нормален страничен ефект ли е? Има ли вероятност от бременност? Моля помогнете.

По време на употребата на хормонални контрацептиви могат да се появят зацапвания и кървене и представляват неблагоприятен ефект на препарата. Те обикновено изчезват сами. Ако случаят е такъв, не е нужно да посещавате гинеколог. Ако обаче продължават, влошават се или развиват други симптоми, консултирайте се лично с лекар.

Прочетете също:

Контрацептивни хапчета - видове, имена, действие

Противозачатъчни хапчета - странични ефекти

Какво прави противозачатъчните хапчета по-малко ефективни?

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  хранене Диета-И-Хранене Изрязване И Дете 

Интересни Статии

add
close