Кървене при прием на таблетки [Експертни съвети]

Пия противозачатъчни хапчета от около 3 години, пия Cilest през първата година и от 2 години пия Microgynon, днес пия 9-то хапче от хапчето, вчера имах зацапване, след това менструална болка, а днес има кървене, точно както по време на почивка по време на приема на хапчета и болката в периода продължава. Трябва ли да се притеснявам за това и да посетя лекар? Бих искал да добавя, че за първи път имам такова нещо, откакто започнах да пия противозачатъчни хапчета, т.е. повече от 3 години.

По време на употребата на противозачатъчните хапчета може да се появи кървене поради действието на самите хормони. Такова кървене обикновено спира само по себе си. Ако случаят не е такъв, обърнете се към Вашия лекар, тъй като не може да се изключи друга причина за кървенето.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Wellness семейство Изрязване И Дете 

Интересни Статии

add
close