PO хапче на ден 32 от цикъла - проблеми с периода [Съвет на експерта]

Здравейте! Може би ще обясня накратко ситуацията си. Получих менструацията си на 4 април, приключи на 9 април. Имам 28-дневни цикли, понякога няколко дни разлика. Следващият ми период беше закъснял. Правих секс с партньора си на 5 май, но сигурността се провали. Въпреки че теоретично това трябва да са неплодородни дни, взех хапчето след това. Изпитвам странични ефекти: подути, болки в гърдите, често уриниране, умора, зацапване, леки коремни болки. Засега нямам менструация, оттук и въпросът ми: може ли това допълнително забавяне да бъде причинено от контрацепция след? Бих искал да добавя, че по време на посещението при гинеколога е открита ерозия. Може ли това да е причината за циклично разстройство? Много преди 5 май нямах полов акт (без бременност) и менструацията ми беше доста редовна. Надявам се, че обясних проблема си съвсем ясно. Благодаря Ви предварително за отговора.

Не може да се изключи, че аменореята се причинява от приема на доста голяма доза хормони в една таблетка. Може да има и други причини, като заболяване на яйчниците или съществуващи хормонални нарушения. Ерозията не е причина за аменорея.

Не забравяйте, че отговорът на нашия експерт е информативен и няма да замести посещението при лекар.

Барбара Гжехоциньска

Асистент в Катедрата и клиниката по акушерство и гинекология в Медицинския университет във Варшава. Приемам частно във Варшава на ул. Krasińskiego 16 m 50 (регистрацията е достъпна всеки ден от 8 до 20 часа).

Тагове:  Здраве Регенерация Разгледайте 

Интересни Статии

add
close